Sobota, Kwiecień 27, 2024, 19:44

V Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Norbert Strulak, kawaler z Parafii Przemienienia Pańskiego w Lubani i Natalia Pęzik, panna z Parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do tego ślubu powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w następującym porządku: w dni powszednie, w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy świętej o godzinie 7.00 rano w kaplicy Sióstr i w czwartek, piątek i w sobotę po Mszy świętej o godzinie 18.00 w kościele. W niedzielę nabożeństwo będzie w kościele po Mszy świętej o godzinie 12.00.

3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Zapraszam szczególnie osoby modlące się za kapłanów w Misji św. Tereski.

4. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze święte zostaną odprawione w kościele w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godzinie 9.30 schola parafialna zaprasza na koncert patriotyczny. Nabożeństwo majowe tego dnia zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 12.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź, tak jak w niedzielę, będzie przed każdą Mszą świętą.

5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o godz. 7.30 w kaplicy Sióstr zostanie odprawiona o Niepokalanym Sercu NMP, po Mszy odmówimy Różaniec wynagradzający.

6. Trwają prace na poddaszu kościoła. W minionym tygodniu wykonano izolację stropu i ścian metodą pianowania. Na facebooku parafialnym zamieszczane są zdjęcia z przebiegu prac. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary na ten cel.

7. W sobotę 11 maja w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. Proszę o pomoc w przygotowaniu kościoła i terenu przy kościele. Jeśli dałoby radę proszę o umycie kostki wokół kościoła – z boków i tyłu kościoła.

8. W naszej archidiecezji w maju odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów (komunikat Księdza Kardynała).

9. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka.

29  kwietnia

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Janusza w 35 rocz. ślubu i potrzebne łaski Boże dla ich dzieci

30  kwietnia

+ Jerzego Małeckiego