środa, Lipiec 27, 2022, 12:37

Wyjazd wakacyjny dzieci modlących się za kapłanów w Misji św. Teresy z naszej parafii minął szybko. Zadowolone anioły modlitwy, bo tak potocznie nazywają się modlący w Misji, wróciły nie tylko napełnione wrażeniami, przygodami, ale także ubogacone treściami, jakie im przekazywano. Każdego dnia towarzyszył dzieciom inny święty, którego przykład na pewno pozostanie w ich sercach.

Wyjazdy Misji są świetnie zorganizowane, trzeba chylić czoła przed organizatorami. Zarówno program turystyczny, jak i duchowy są dopięte na ostatni guzik. Doświadczenie wyjazdów dzieci już kilkunastoletnie powoduje, że proporcje spędzania czasu na tych wyjazdach są dopasowane do potrzeb dzieci, jednocześnie dba się o ich wypoczynek, zabawę, jak i duchową formację.

W tym roku Misja spędziła w lipcu 8 dni w ośrodku harcerskim w Białej, w Borach Tucholskich, nad Jeziorem Białe. Odbyły się też wycieczki, m.in. do wioski górniczej Piła-Młyn, Bydgoszczy, Wioski Ginących Zawodów w Koronowie. Dzieci brały udział w kilku warsztatach, np. lepiły kaganki z gliny, robiły mydła, haftowały zajączki. Pojechały też do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem.

Zapewne wszystkie Anioły już czekają na kolejny wakacyjny wyjazd z Misją. Przyznać należy, że jest to dobrze spędzony czas przez dzieci i młodzież. Pokazuje to, że wypoczynek z Panem Bogiem to dobrze zaplanowany wypoczynek. Dzieciom przekazuje się podczas takich wakacji wiele wartościowych treści, przykładów świętych, wskazuje na cnoty i wartość wspólnoty. Wielkie podziękowania należą się Pani Agnieszce Afek i Pani Małgorzacie Michalskiej oraz pozostałym opiekunom z ks. Ludwikiem Nowakowskim, którzy opiekowali się dziećmi podczas wyjazdu i zorganizowali kolonie.

Zachęcamy też innych do dołączenia w szeregi Misji św. Teresy, w której przede wszystkim codziennie trwa modlitwa za kapłanów. Spotkania Misji w naszej parafii odbywają się co sobotę.

Wyjazd ten został dofinansowany z środków parafialnych.