Sobota, Czerwiec 11, 2022, 23:29
Uroczystość Najświętszej Trójcy
(XI Niedziela zwykła)
12 czerwca 2022 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Artur Kozak kawaler z parafii św. Anny w Sterdyni i Aneta Kryńska panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do ślubu między zaręczonymi powinien to zgłosić w kancelarii parafialnej.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy – rozważamy tajemnicę naszej wiary - Boga Jedynego w Trójcy Świętej Osób.

3. Niestety Centrum Krwiodawstwa odwołało krwiobus z powodu awarii, konieczna jest naprawa urządzeń w autobusie. Nie mają innego wolnego. Informacje tę otrzymaliśmy kilka dni temu.

4. W środę o godzinie 19.00 odbędzie odprawa służby liturgicznej przed Uroczystością Bożego Ciała.

5.W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze święte będą w kościele w porządku niedzielnym. Procesję organizujemy tradycyjnie – wychodząc poza teren kościelny. Proszę o budowanie ołtarzy wioskami: Rozalin, Siestrzeń, Urzut oraz Urszulin razem z Kostowcem. Proszę o udział w procesji służby liturgicznej i naszych wspólnot parafialnych. Kazania na Mszy św. o godzinie 12.00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy wygłosi ks. prof. Stanisław Urbański twórca polskiej szkoły mistyki.

6.Dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą w zeszłym roku będą obchodzić swoja rocznice w Uroczystość Bożego Ciała podczas Mszy świętej o godz. 12.00 i podczas procesji. Spowiedź dla tych dzieci i rodzin odbywa się dziś – taką informację przekazałem w szkole. Ci którzy nie mogą dziś przystąpić do spowiedzi zapraszam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty w środę o godz. 18.30, zaraz po Mszy świętej.

7. Za zbiórki do puszek w zeszłą niedzielę Parafia przekazała na potrzeby Świątyni Opatrzności Bożej 873 zł.

8. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Oprócz tygodnika Gość Niedzielny jest wydanie specjalne Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.

13   czerwca

14   czerwca

15  czerwca

+ ks. Zbigniewa Samboroskiego

BOŻE CIAŁO
16   czerwca

Dziękczynna z prośba o Boże błogosławieństwo dla Teresy i Stanisława w 45 rocz. ślubu i o potrzebne łaski dla całej ich rodziny

+ Tadeusza Nowaka

(1) Za Parafian (2) w intencji dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej o potrzebne łaski w ich rodzinach

17   czerwca

Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr Zgromadzenia Rodziny Maryi, ich rodzin, podopiecznych, współpracowników i darczyńców Domu.

18   czerwca

+ Janinę, Jana i Jolantę Luzak

XII Niedziela zwykła
19  czerwca