Sobota, Lipiec 6, 2024, 23:24

XIV Niedziela zwykła

7 lipca 2024 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin Rogoś, kawaler z Parafii św. Jana Marii Vianneya w Książenicach i Natalia Budynek, panna z Parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do tego ślubu powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. W sobotę 13 maja o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie przy figurze Matki Bożej na terenie kościelnym.

3. Z racji przypadającego w przyszłym roku kościelnym – Roku Świętego i planowanych misji parafialnych planujemy postawienie figury św. Józef, która miałby stać w pustej wnęce z prawej strony wejścia do kościoła (stojąc twarzą do fasady kościoła). W tym celu Parafia podpisała już prawną umowę z  p. Antonim Grabowskim profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma być to figura z marmuru Thassos, około dwu metrowej wysokości w postaci młodego mężczyzny, trzymającego na ramionach Dzieciątko Jezus i lilię – jakby wychodzący ze świątyni. Wraz z instalacją figury planuję wprowadzenie nabożeństwa do św. Józefa. Jest On  Patronem Kościoła powszechnego, małżeństw i rodzin chrześcijańskich, robotników, rzemieślników, bezdomnych i dobrej śmierci. Chcę w tych trudnych, niepewnych czasach przez ufundowanie figury św. Józefa i nabożeństwo do Niego oddać naszą wspólnotę pod opiekę tego szczególnego świętego – Oblubieńca NMP. Osoby, które chciałyby złożyć ofiarę na ten cel, najlepiej, aby to uczyniły przelewem na konto parafialne – jako: „darowizna na cele kultu religijnego – Figura św. Józefa”.

4. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka; w zakrystii jest wakacyjny, podwójny numer miesięcznika Różaniec.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

8  lipca

O Boże błogosławieństwo dla Alicji w dniu urodzin

9  lipca