Niedziela, Czerwiec 16, 2024, 02:24

XI Niedziela zwykła

16 czerwca 2024 r.

1. We wtorek 18 czerwca zapraszam na spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II – o 18.00 Msza święta, a po Mszy spotkanie w sali na plebanii.

2. W piątek o godz. 18.00 zapraszam na Mszę święta dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego.

3. Planujemy postawienie figury św. Józef, która miałby stać w pustej wnęce z prawej strony wejścia do kościoła (stojąc twarzą do fasady kościoła). Wyrzeźbienia figury z marmuru Thassos podjął się p. Antoni Grabowski profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Będzie to figura św. Józefa około dwu metrowej wysokości w postaci młodego mężczyzny, trzymającego na ramionach Dzieciątko Jezus i lilię – jakby wychodzący ze świątyni. Wraz z instalacją figury planuję wprowadzenie nabożeństwa do św. Józefa, który jest Patronem Kościoła i Patronem rodzin – byłby to Msza święta wotywna w piątki.

4. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

17   czerwca

Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o potrzebne łaski Boże dla Sióstr i prowadzonych dzieł apostolskich

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki z podziękowaniem od Misji św. Tereski

18   czerwca

+ Dariusza Brzostowicza intencja po pogrzebie

19  czerwca

+ Ewę Parchan intencja po pogrzebie

O Boże błogosławieństwo dla Zosi w 6 rocz. ur.

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Iwony i Grzegorza w 26 rocz. ślubu i opiekę Bożą dla ich dzieci

+ Tadeusza Olczaka i jego rodziców Pawła i Helenę

O opiekę Bożą i potrzebne łaski dla osób z zespołem downa oraz ich rodzin i opiekunów

W intencji dziękczynnej za miniony rok szkolny z prośbą o opiekę Bożą i potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników oświaty