Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 
 

 

 

Niedziela, Czerwiec 2, 2024, 09:44

IX Niedziela zwykła

2 czerwca 2024 r.

 

  1. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia – główne uroczystości odbywają się w Warszawie. Po każdej Mszy świętej przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Centrum Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz. 12.00, po odśpiewaniu Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmówimy akt zawierzenia Parafii Opatrzności Bożej.

  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

  3. W czwartek na koniec dawnej oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam służbę liturgiczną. Po tej Mszy świętej będzie poświęcenie wianków i ziół.

  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Także tego dnia po Mszy świętej wieczornej zorganizujemy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam serdecznie.

  5. W piątek przypada także Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od godz .17.00.

  6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. 

  7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 7.30 i 9.30 będzie spowiadał ks. Dariusz Buksik salezjanin, o 12.00 odprawi Msze świętą.

  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszam na spotkanie w kościele rodziców harcerek, harcerzy i zuchów – celu przedstawienia sytuacji w naszym Harcerstwie św. Jana Pawła II, a także spraw związanych z obozem.

  9. W wakacje Parafia organizuje następujące wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Z Misją św. Teresy wyjeżdża młodzież od 28 czerwca do 5 lipca do ośrodka Astur Okunikna, który leży na terenie Sobiborskiego Parku Narodowego. Wyjazd ten jest dofinansowany z środków parafialnych. Na wyjazd Misji św. Tereski nie ma już wolnych miejsc. Natomiast nasze harcerstwo św. Jana Pawła II organizuje obóz pod namiotami dla harcerek i harcerzy – dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia, w Loretto koło Wyszkowa w dniach od 15 do 29 lipca i wyjazd dla zuchów, dzieci poniżej 10 roku życia, w domu rekolekcyjnym również w Loretto od 15 do 19 lipca. Na wyjazd harcerski i zuchowy mogą się zgłosić także dzieci i młodzież, które jeszcze nie należą do naszego harcerstwa, nowe osoby, a które chciałby dołączyć. Szczegółowe informacje, zapisy i karty wyjazdowe u p. Małgorzaty naszej organistki. Wyjazd Misji św. Tereski i obóz harcerski prowadzę osobiście jako kierownik.  

  10. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. W zakrystii jest miesięcznik  Różaniec na czerwiec.

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

PONIEDZIAŁEK

3   czerwca

7.00

+ za zmarłe Siostry, rodziców i krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu

18.00

+ za dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK
  4   czerwca

7.00

Za Parafian

12.00

Pogrzeb: + Dariusz Brzostowicz

18.00

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny Madejów

ŚRODA

5   czerwca

7.00

+ Teresę Jaroszczak intencja po pogrzebie

18.00

O Boże błogosławieństwo dla Katarzyny i Tomasza w 14 rocz. ślubu oraz o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla ich córek

CZWARTEK
6 czerwca

7.00

+ za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00

+ Maksymiliana Zduńskiego w 16 rocz. śm.

PIĄTEK 
7 czerwca

7.00

O Boże błogosławieństwo dla Dominiki w dniu urodzin i o potrzebne łaski w jej rodzinie

18.00

O Boże błogosławieństwo dla Roberta w dniu urodzin

SOBOTA 
8  czerwca

7.30

+ Jacka Przegonia-Kryńskiego intencja po pogrzebie

18.00

+ Alinę Zakrzewską w 42 rocz. śmierci

X Niedziela zwykła 
9  czerwca

7.30

+ Genowefę Cybulską w 32 rocz. śmierci

9.30

+ Rozalię i Marcelego Zaczek i zmarłych z rodziny

12.00

+ Tadeusza Nowaka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage