Sobota, Maj 25, 2024, 22:44

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odpust Parafialny NMP Wspomożenia Wiernych

26 maja 2024 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej Parafii przeżywamy odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Osoby, które przyjmą Komunię świętą i pomodlą się w intencjach Papieża Franciszka, mogą otrzymać odpust kar za grzechy, można go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Sumę Odpustową odprawi Ks. prof. Stanisław Urbański.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte zostaną odprawione w kościele w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicą Przemysłową. Proszę o budowanie ołtarzy wioskami: Rozalin, Siestrzeń, Urzut oraz Urszulin razem z Kostowcem. Proszę o udział w procesji służbę liturgiczną i nasze wspólnoty parafialne. W Boże Ciało na Mszy św. o 12.00 i podczas procesji uczestniczą dzieci, które przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej – dzieci te wraz z Panią katechetką przygotowują oprawę liturgiczną. Nie będzie dla nich osobnego dnia spowiedzi – do spowiedzi można przyjść każdego dnia przed Mszą świętą wieczorną – będę czekał w konfesjonale w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia – główne uroczystości odbywają się w Warszawie; o godz. 7.45 z Pl. Marszałka Piłsudskiego wyruszy procesja do Świątyni Opatrzności Bożej, o godz. 12.00 zostanie odprawiona w Świątyni uroczysta Msza święta. Tego dnia po każdej Mszy świętej będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Centrum Opatrzności Bożej.

4. Zakończyły się prace na poddaszu naszej świątyni: wykonano pełną izolację termiczną stropu i ścian metodą nałożenia piany PUR – na powierzchni 335 mkw o grubości 15 cm, dotyczy to stropu kościoła i ścian przy stropie, sian kościoła nad prezbiterium oraz stropu i ścian nad zakrystią; wykonano instalację wentylacyjną w kościele, montaż 12 kominków wentylacyjnych na dachu, montaż ocieplonych kanałów wentylacyjnych na poddaszu, z których główne są o średnicy 30 cm. Zdjęcia z prac zamieszczone są na facebooku parafialnym. Dziękuję firmie, która podjęła się tych prac. Od razu poprawiło się powietrze w kościele – widać to szczególnie przy używaniu kadzidła. (Podać koszt wykonanych prac.) Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy złożyli dodatkowe ofiary na ten cel. Kościół jest obecnie przygotowany do malowania wewnątrz. Jeśli Bóg pozwoli zrobimy to jeszcze w tym roku. W ten sposób chcemy przygotować świątynię na 2025 rok, który będzie ogłoszony przez Papieża jako Rok Święty. W przyszłym roku w naszej Parafii planujemy zorganizowanie Misji Świętych. Myślę także o postawieniu z racji Roku Świętego figury św. Józefa na zewnątrz we wnęce z prawej strony od wejścia do świątyni – jeśli Bóg pozwoli i będzie na to zgoda Księdza Biskupa i znajdą się sponsorzy.

5. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą odprawiane w takim samym porządku jak majowe.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

27  maja

+ Wojciecha Idzikowskiego w 7 rocz. śm.

Wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
  28  maja

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków Róży Różańcowej Modlitwy Rodziców za Dzieci pod wezwaniem bł. Stefana Wyszyńskiego oraz ich rodzin

29  maja