Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 
 

 

 

Sobota, Maj 18, 2024, 15:29

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2024 r.

 

  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Rendzikowski, kawaler i Justyna Lendzion, panna, oboje z Parafii tutejszej, zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do tego ślubu powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

  2. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

  3. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam Rycerzy św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w sali na plebanii. Zapraszam nowych kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do naszej chorągwi.

  4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – zachęcam do udziału w wieczornej Mszy świętej szczególnie osoby modlące się za kapłanów w Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia będziemy przeżywać nasz odpust parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę o udział w procesji służbę liturgiczną i nasze wspólnoty parafialne. Sumę Odpustową odprawi Ks. prof. Stanisław Urbański – twórca polskiej szkoły mistyki, autor wielu książek i publikacji z teologii duchowości.

  6. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte zostaną odprawione w kościele w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicą Przemysłową. Proszę o budowanie ołtarzy wioskami: Rozalin, Siestrzeń, Urzut oraz Urszulin razem z Kostowcem. Proszę o udział w procesji służbę liturgiczną i nasze wspólnoty parafialne. W Boże Ciało na Mszy św. o 12.00 i podczas procesji uczestniczą dzieci, które przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej – dzieci te wraz z Panią katechetką przygotowują oprawę liturgiczną. Nie będzie dla nich osobnego dnia spowiedzi – do spowiedzi można przyjść każdego dnia przed Mszą świętą wieczorną i w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą świętą.

  7. Ochotnicza Straż Pożarna w Nadarzynie oraz Gmina Nadarzyn zapraszają na II Piknik Strażacki, który odbędzie się 25 maja w Walendowie na terenach rekreacyjnych przy ulicach Brzozowa oraz Ogrody Walendów. Rozpoczęcie Pikniku o godzinie 14.00.

  8. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka.

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

PONIEDZIAŁEK

20  maja

7.00

Za parafian

18.00

+ Stanisława Skurę w 18 rocz. śmierci

WTOREK
  21  maja

7.00

 

18.00

+ Zdzisława i Apolonię Majczak

ŚRODA

22  maja

7.00

 

18.00

+ Karolinę, Bernarda i Mariana Perowicz

CZWARTEK
23  maja

7.00

 

18.00

W intencji dzieci i dorosłych modlących się za kapłanów w Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus

PIĄTEK 
24  maja

7.00

 

17.00

Msza św. ślubna: Julia i Maciej

18.00

 

SOBOTA 
25  maja

7.30

O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

18.00

+ siostrę Monikę Świniarską w 50 rocz. śmierci 

Odpust Parafialny NMP Wspomożenia Wiernych
26  maja

7.30

+ Joannę i Zygmunta Paprockich

9.30

+ Kazimierza Lubak w 11 rocz. śmierci

12.00

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszystkie potrzebne łaski dla naszej wspólnoty Parafialnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage