OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Poniedziałek, Wrzesień 30, 2019, 11:09

XXVI Niedziela zwykła

29 września 2019 r.

  1. W październiku nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godzinie 17.15; w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12.00. Przez cały październik w dni powszednie odprawiane są codziennie dwie Msze święte – rano w kaplicy u sióstr (tak jak zwykle od poniedziałku do piątku o 7.00, a w sobotę o 7.30) i druga Msza święta w kościele o godzinie 18.00.
  2. W tym tygodni przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie przed Różańcem od godziny 16.30.  
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z racji nabożeństw różańcowych Msza św. rano o 7.30 będzie odprawiona bez Różańca w kaplicy u sióstr.
  4. W poniedziałek o 19.30 zapraszam młodzież na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.     
  5. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka. W tygodniku Niedziela znaleźć można m.in. artykuły o zasobach złota Banku Polskiego, artykuł o Aniołach i o Patronkach Europy – św. Brygidzie, św. Katarzynie ze Sieny i św. Teresie Benedykcie od Krzyża – Edycie Stein. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuły o polskich misjonarzach, wywiad z p. Premierem Mateuszem Morawieckim i o sanktuarium Matki Bożej w Pompejach. W zakrystii jest październikowy numer Różańca.
  6.     Jest nowy październikowy numer "Filusia". Tym razem obszerniejszy z załączonymi różańcami, które wykonały dzieci z Misji św. Teresy z pomocą S. Ewy, której bardzo dziękuję za zaangażowanie i wsparcie tej akcji. To taka inicjatywa, która uczy, że można coś wspólnie zrobić dla innych. Dziękuję też wszystkim dorosłym, którzy pomagali dzieciom robić różańce. Wyszły bardzo pięknie. Różańcy jest nieco więcej niż wydajemy "Filusia", więc jeśli ktoś z dorosłych także chciałby - to proszę z koszyczka sobie zabrać. W "Filusiu" zamieszczone są m.in. relacje dzieci z naszej parafii z tegorocznych wakacji w Krasnobrodzie, na które pojechały wraz z Misją św. Teresy, z s. Katarzyną i ze mną. Jest też zaproszenie do służby liturgicznej dla chłopców i dla mężczyzn - nasi ministranci zachęcają do niej i sami opowiadają dlaczego służą Panu Bogu. I co trzeba zrobić, żeby zostać ministrantem. Dzieci przeczytają także jak modlitwa na różańcu może być ofiarowanym Maryi kwiatem, i że w ten sposób też możemy modlić się za siebie nawzajem. Do "Filusia" - dołączona jest też karta dla dzieci- zadanie na październik. Jest w większym formacie i położona jest obok gazetki. To mapa dla dzieci, na którą mogą wpisać swoją miejscowość i wszystkie inne za które chcą się modlić. Mapę trzeba też wypełniać rysunkami kwiatów. Jeśli komuś uda się odmówić cały różaniec - rysuje na mapie 5 kwiatów dla Matki Bożej, jeśli odmówi 1 dziesiątkę - to rysuje 1 kwiat. W ostatnią niedziele października dzieci niech przyniosą swoje mapy i złożymy je Matce Bożej w darze. Zapraszamy też dzieci do współtworzenia "Filusia" jeżeli któreś z dzieci chciałoby być w takiej małej redakcji, to pani Kaja zaprasza. Dzieci mogą rysować, pisać, robić zdjęcia. Chcemy żeby ta gazetka się rozwijała. I też w ten sposób integrowała naszą parafię. Jeśli będą chętne dzieci do pisania (i starsze i młodsze), to pod okiem p. Kai będą mogły uczyć się pisać do takiej gazetki. W  "Filusiu" jest i email i numer telefonu, gdzie można ewentualnie się zgłosić.   
  7. Przypominamy też, że 12 października organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa dla rodzin, w których rodzice modlą się za swoje dzieci  w Róży Różańcowej. Na stoliku jest program tej pielgrzymki. Można się z nim zapoznać. Kto jeszcze się nie zgłosił, a chciałby pojechać to prosimy o takie zgłoszenia do pani Kai.

 

Intencje Mszy św.

 

 Poniedziałek     30 IX

7.00

 Za parafian

18.00

 + Danutę Czubek int. po pogrzebie

  Wtorek               1 X

7.00

 + Za zmarłe Siostry, rodziców i krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu

18.00

 + Helenę Twornicką Msza gregor. 1

  Środa                  2 X

7.00

 

18.00

+ Helenę Twornicką Msza gregor. 2

  Czwartek            3 X 

7.00

+ Helenę Twornicką Msza gregor. 3

18.00

 O Boże błogosławieństwo dla Marysi w 10 rocz. urodzin

  Piątek                 4  X

7.00

+ Helenę Twornicką Msza gregor. 4

18.00

 + za zmarłych z rodziny Błaszkiewicz i Mularczyk

  Sobota                5 X

    7.30

+ Helenę Twornicką Msza gregor. 5

 16.00

 Msza św. ślubna: Adam i Karolina

 18.00

 + za zmarłych z rodziny Młynarczyków, Piotrowskich, Kierlańczyków oraz Zofię Jackowską 

XXVII

  Niedziela Zwykła  
6 X

7.30

 + Krzysztof Buza w 18 rocz. śmierci

9.30

 + Helenę Twornicką Msza gregor. 6

12.00

+ Janusza Matulewicza w 28 rocz. śmierci oraz jego Rodziców i Brata


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz