Sobota, Czerwiec 1, 2019, 12:46

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po południu, o godzinie 15.00, Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy doroczny piknik parafialny. Będzie on przedłużeniem naszego odpustu parafialnego i jednocześnie Dnia Dziecka. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Piknik promuje zdrową, trzeźwą i katolicką rodzinę – dofinansowany jest z funduszów gminy Nadarzyn. Na pikniku będzie stoisko promujące rodzinę bez przemocy i otwartą na życie.
  2. Natomiast w wymiarze diecezjalnym dzisiaj obchodzimy XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Główne uroczystości odbywają się w Warszawie. Po każdej Mszy świętej zbierane są do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. odprawiana zostanie z formularza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Spowiedź będzie od godziny 17.15.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocy i okres spowiedzi wielkanocnej. Tego dnia na Mszach świętych o godzinie 7.30 i 9.30 będzie spowiadał  ks. Dariusz Buksik salezjanin, natomiast o 12.00 odprawi Mszę świętą.
  5. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Na stronie internetowej parafii umieszczona jest katecheza o znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w duchowości chrześcijańskiej. Można znaleźć tam rys historyczny, jak kształtowało się to nabożeństwo.
  7. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii jest miesięcznik Różaniec. Jest także nowy wakacyjny numer "Filusia" – tym razem ma więcej stron. Zachęcam do zabrania przy wyjściu z kościoła. Ten "Filuś" jest już w większości napisany przez dzieci. Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej dzieci angażuje się w tworzenie tego pisma. To dla nich może być bardzo cenna przygoda. I edukacyjna i dająca jakąś satysfakcję. Są w nim wypowiedzi dzieci pierwszokomunijnych, które zebrała jedna z dziewczynek. Inna zrobiła zdjęcia. Jest też relacja z pielgrzymki do Sokółki.  Jeden z ministrantów napisał relacje z wyprawy ministrantów i scholi do bunkrów pod Warszawą W "Filusiu" dzieci polecają książki, które warto przeczytać podczas wakacji. Narysowały też jak sobie wyobrażają Boże Ciało. A pani Joanna Jaworska, nasza parafianka, która jest psychologiem napisała krótkie porady na co warto zwrócić uwagę podczas wakacyjnych wyjazdów i wspólnie spędzonego czasu z dziećmi.

Poniedziałek         3 VI

+ Za zmarłe Siostry, Rodziców i krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu.

+ Józefa Szulczewskiego (22 greg.)

Wtorek               4 VI

+ Józefa Szulczewskiego (23 greg.)

+ Henryka Olczaka w 20 rocz. śmierci

Środa                  5 VI

+ Józefa Szulczewskiego (24 greg.)

Czwartek              6 VI

+ Henryka i Reginę Kotlarz

+ Józefa Szulczewskiego (25 greg.)

Piątek                   7 VI

+ Józefa Szulczewskiego (26 greg.)

O błogosławieństwo Boże dla Jakuba w 18 rocz. urodzin

Sobota                  8 VI

+ Józefa Szulczewskiego (27 greg.)

+ Za zmarłych z rodziny Błaszkiewicz i Mularczyk

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9 VI

+ Józefa Szulczewskiego (28 greg.)

O błogosławieństwo Boże dla Jacka Powierża w 50 rocz. urodzin

+ Maksymiliana Zduńskiego w 11 rocz. śmierci