Sobota, Maj 4, 2019, 20:21

III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019

1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy świętej o godzinie 7.00 rano w kaplicy Sióstr i w czwartek, piątek i w sobotę po Mszy świętej o godzinie 18.00 w kościele. W niedzielę nabożeństwo jest w kościele po Mszy świętej o godzinie 12.00, za wyjątkiem dnia I Komunii świętej, czyli niedzieli 12 maja – wtedy odprawimy je po Mszy świętej o 9.30. Dodatkowe nabożeństwa w terenie przy kapliczkach odbędą się po uprzednim ustaleniu ze mną terminu i godziny przez osoby, które chcą je zorganizować.
  2. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W piątek o godzinie 19.00 odbędzie się spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią świętą. Oprócz mnie spowiadać będzie ks. Dariusz Buksik salezjanin – jeśli ktoś z Parafian spowiada się u niego to również może przyjść na nabożeństwo. Ponadto w tym miesiącu ks. Dariusz przyjedzie w niedzielę 26 maja.
  4. Przyszła niedziela nazywana jest Niedzielą Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na seminarium duchowne. Na Mszy świętej o godzinie 12.00 dzieci przyjmą I Komunię świętą. Bardzo proszę, aby osoby, które normalnie przychodzą na tę godzinę, a nie muszą być na tej uroczystości, wybrały Mszę świętą wcześniejszą. Biały Tydzień będzie odprawiany od poniedziałku do piątku na Mszy świętej o godzinie 18.00. W sobotę 18 maja dzieci wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce.
  5. Rocznica I Komunii świętej, dzieci które miały Komunię w zeszłym roku, zostanie odprawiona 19 maja na Mszy świętej o godzinie 12.00. Spotkanie dla dzieci obchodzących Rocznicę i ich rodziców odbędzie we wtorek 14 maja o godzinie 19.00 w kościele.
  6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii jest kolejny numer miesięcznika Egzorcysta.

Poniedziałek         6 V

+ Eugeniusza Mławińskiego w miesiąc po pogrzebie

Wtorek               7 V

+ s. Aldonę Poźniak

+ Marcelego i Stanisławę Józefowicz, Wiesława Kowalskiego i Danielę Zapałowską

Środa                  8 V

O potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla pracowników firmy „Sawina” z Grodziska Maz.

+ Teresę Pycia w 6 rocz. śmierci

Czwartek              9 V

O potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla Wspólnoty Sióstr w naszym Domu

+ Bogdana Florkiewicza intencja od przyjaciół z Centrum Mody