OGŁOSZENIA DZUSZPASTERSKIE

Sobota, Marzec 9, 2019, 23:18

I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019

1. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 17.15. Po nabożeństwie o godzinie 18.00 odprawiana jest Msza święta. Ostatnia Droga Krzyżowa – przed Niedzielą Palmową będzie odprawiona o godzinie 19.00 ulicą Przemysłową od dawnej pętli autobusowej w kierunku kościoła.
  2. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00.
  3. Rekolekcje wielkopostne dla Parafii i jednocześnie dla szkoły w Kostowcu odbędą się w dniach od 24 do 27 marca, od trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu.
  4. Zachęcam do praktyki „jałmużny postnej”. Pieniądze „wyposzczone” przez Parafian będą przekazane na potrzeby szkoły dla dzieci niepełnosprawnych, którą prowadzą nasze Siostry w Brwinowie.
  5. W Niedzielę Palmową odbędzie się konkurs w dwóch kategoriach: na najwyższą i na najpiękniejszą palmę. Szczególnie zachęcam do udziału w konkursie całe rodziny.
  6. Parafia organizuje warsztaty pisania ikon dla osób początkujących w tej sztuce jak i posiadających już pewne doświadczenie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  7. Chcemy zorganizować drugą wspólnotę Żywego Różańca. Modlitwa różańcowa wiąże się z wieloma łaskami, które można otrzymać od Boga przez Maryję. Zapisy przyjmuje pani Ewa Bocińska – przewodnicząca pierwszej wspólnoty różańcowej.
  8. Osoby, które nie pracują przed południem zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w kaplicy Sióstr w czwartki po Mszy świętej porannej do godziny 13.00.
  9. W środę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie o godz. 17.30 odprawiona będzie Msza święta w intencji Ojca Świętego, Papieża Franciszka w rocznicę jego wyboru. Jest to jednocześnie dzień dziękczynienia za 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie zawarcia konkordatu ze Stolica Apostolską po odzyskaniu przez Polskę niepodległości państwowej. Mszy tej będzie przewodniczył J.E. Kardynał Pietro Parolin Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
  10. W przyszłym tygodniu przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby dla misjonarzy.
  11. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny; ponadto w zakrystii jest miesięcznik Egzorcysta.

Poniedziałek        11 III

Wtorek                12 III

O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

Środa                   13 III

O błogosławieństwo Boże dla Natalii i całej rodziny.

Czwartek              14 III

W intencji Siostry Bożeny z racji imienin

+ Annę Olczak w rocznicę śmierci

Piątek                   15 III