OGŁOSZENIA DZUSZPASTERSKIE

Sobota, Marzec 2, 2019, 23:00

VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019

 1. Dzisiaj przypada 12 rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Z tej racji na  Mszy świętej o godzinie 12.00, po modlitwie po Komunii świętej odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy. Polecamy naszego Pasterza modlitwom wiernych. Po Mszy świętej nabożeństwo Eucharystyczne i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. 
 2. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczyna się liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową: o godz. 7.00 w kaplicy u Sióstr, o 9.30 w kościele i o 19.00 w kościele. Na każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
 • W Wielkim Poście Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godzinie 17.15, a po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Msza święta. Ostatnia Droga Krzyżowa – przed Niedzielą Palmową będzie odprawiona o godzinie 19.00 ulica Przemysłową od dawnej pętli autobusowej w kierunku kościoła.
 • Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00.
 • Rekolekcje wielkopostne dla Parafii i jednocześnie dla szkoły odbędą się w dniach od 24 do 27 marca, od trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu (program podany zostanie za tydzień, ale na stronie internetowej już jest).
 • Przez cały Wielki Post wystawiona będzie w kościele puszka z napisem „Jałmużna Postna”. Do puszki tej wolno wrzucać tylko pieniążki „wyposzczone” –  jeśli np. dziecko odmówi sobie zjedzenia batonika czekoladowego, który kosztuje 2 zł, to może wrzucić do puszki 2 zł. Jeśli jakaś osoba dorosła będzie pościć w piątek o chlebie i wodzie, to może wrzucić do puszki tyle pieniędzy ile mniej więcej wydałaby na jedzenie. Także mogą tam wrzucić ofiarę osoby walczące z nałogiem palenia papierosów – jeśli przez tydzień udałoby się nie palić, to mogą wrzucić tyle, ile wydałyby na papierosy. Te „wyposzczone” pieniądze będą przekazane na pomoc dla chorych dzieci – na potrzeby szkoły dla dzieci niepełnosprawnych, którą prowadzą nasze Siostry w Brwinowie.
 1. Od 3 do 9 marca przeżywamy tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlimy się o dobre przeżycie tego okresu liturgicznego – są to dni kwartalne modlitw o ducha pokuty.
  1. W tym tygodniu w czwartek o godzinie 19.00 zapraszam młodzież na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. 
  2. Według prawa kościelnego z chwilą odejścia poprzedniego Księdza Proboszcza wygasł mandat powołanej przez niego Rady Parafialnej. Poznawszy już nieco Parafię niniejszym powołuje nową Radę. Członków nowej Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w sobotę, 9 marca, o godzinie 19.00 na plebanii.
  3. Parafia organizuje warsztaty pisania ikon dla osób początkujących w tej sztuce jak i posiadających już pewne doświadczenie.  Będą to zajęcia praktyczne i teoretyczne połączone z modlitwą, wprowadzające w duchowy świat ikony. Czas warsztatów jest doskonałą okazją, aby odnaleźć spokój ducha, równowagę wewnętrzną i przeżyć spotkanie z Pięknem Nadprzyrodzonym. Niezwykłe jest również to, że dzięki takim warsztatom wiele osób zyskało siły do przezwyciężenia życiowych problemów. Owocem warsztatów będzie wykonanie przez każdego uczestnika ikony Oblicza Chrystusa w technice tempery chudej na zagruntowanym podobraziu drewnianym. Doświadczenie malarskie ani zdolności plastyczne nie są wymagane. Liczba miejsc na warsztatach: 15 (grupa minimalna - 4 osoby). Odpłatność: 300 zł od osoby (Warsztaty dofinansowane są przez Gminę Nadarzyn; pełen koszt na jednego uczestnika wynosi 550 zł). W ramach opłaty każdy z uczestników otrzyma wszystkie materiały potrzebne do wykonania jednej ikony (zagruntowaną deskę, pędzle, pigmenty itp.). Warsztaty poprowadzi: Urszula Żakowska, ikonopisarka, artysta plastyk. Terminy zajęć: 4 i 18 maja, 1, 22 i 29 czerwca (w soboty 10.00 – 17.00; w sumie 35 godzin zajęć). Warsztaty będą się odbywać w sali, którą udostępniają nasze Siostry zakonne. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno osoby dorosłe jak i młodzież. Zapisy i inne informacje w zakrystii – zapisać można się do 25 marca.
  4. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Misjonarz i Mały Gość Niedzielny; w zakrystii jest do odebrania miesięcznik Różaniec. Na stoliku jest również kolejny numer pisemka dla dzieci FILUŚ – są w nim informacje o Wielkim Poście i Wielkanocy. Powstaje redakcja tego pisemka. Redakcją kieruje pani Kaja Kotlarz. Myślę, że również dzieci będą mogły współredagować to pisemko. W numerze wielkopostnym jest podany Email do redakcji – można pisać swoje pomysły odnoście tego czasopisma a także zgłosić swoją pomoc w redakcji. Być może FILUŚ z czasem będzie miał więcej stron. 
  5.  Po Mszy św. przed kościołem rozdawana będzie „Gazeta Ojcowie na Start” promująca ciekawą inicjatywę wyścigu rowerowego z udziałem ojców i dzieci. W gazecie można przeczytać wiele interesujących artykułów o chrześcijańskim modelu wychowania i edukacji. Współorganizator Wyścigu – Szkoła Sternik Pruszków oraz Przedszkole Promienie zapraszają na dzień otwarty 9 marca o godz. 10.00 podczas którego rozpocznie się rejestracja uczestników Wyścigu. W dniu 14 marca o godz. 18.00 odbędzie się natomiast Dzień Otwarty Liceum Akademickiego Pryzmat w Pruszkowie. Szczegóły na plakatach.


Intencje Mszy św.

 

   Poniedziałek        4 III

7.00

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Księdza Kazimierza Kardynała Nycza

   Wtorek                 5 III

7.00

 + Henryk Sztuk w 1 rocz. śmierci

18.00

 + Dionizego Powierża w 1 rocz. śmierci

 Środa Popielcowa                   6 III

7.00

 (Msza w kaplicy) + Za dusze w czyśćcu cierpiące

9.30

 + Marię Tucharz-Dobrosz intencja po pogrzebie

19.00

 + Bolesław Buza w 10 rocz. śmierci i Zofię Zalewską w 10 rocz. śmierci

  Czwartek               7 III 

7.00

 + Adama Nowaka intencja po pogrzebie

  Piątek                    8 III

7.00

 Za parafian

18.00

 O błogosławieństwo Boże dla Pauliny Jakubowskiej w 18 rocz. urodzin

  Sobota                   9 III

    7.30

 + Wandę Lewandowską intencja po pogrzebie

18.00

 + Józefa Brzeskiego  

I Niedziela Wielkiego Postu 
10 III

7.30

 + Jana Pakułę w 19 rocz. śmierci

9.30

 + Stanisława Zielińskiego w 9 rocz. śmierci

12.00

 O błogosławieństwo Boże dla Emmy w 4 rocz. urodzin


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz