OGŁOSZENIA DZUSZPASTERSKIE

Niedziela, Luty 24, 2019, 12:31

VII Niedziela Zwykła

24 lutego 2019

1. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź jest od godziny 17.00, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z formularza wotywnego o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Przy okazji chciałem wyjaśnić pewną kwestię z zakresu życia duchowego. Zauważyłem, że niektóre osoby, zarówno dzieci jak i dorośli, które praktykują I Piątki, a także I Soboty (tak jest nie tylko w naszej parafii) mają zwyczaj spowiadać się, ale nie uczestniczą we Mszy świętej. Owszem kapłan podpisuje dzieciom książeczki w I Piątek, ale istotą nabożeństwa I Piątku i I Soboty jest udział we Mszy świętej. Na przykład może się zdarzyć, że ktoś wyspowiadał się kilka dni wcześniej, w niedzielę (bo ma swojego spowiednika), a w I Piątek przyszedł na Mszę świętą i przyjął Komunię Świętą. To jest jak najbardziej prawidłowy sposób odprawienia nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I Piątek. Ale nie, że przychodzi ktoś do spowiedzi w I Piątek i nie uczestniczy w Eucharystii, a uważa, że odprawił to nabożeństwo. To Eucharystia stanowi centrum naszego uświęcenia i centrum odprawiania nabożeństw I Piątku i I Soboty.
  2. W przyszłą niedzielę, 3 marca przypada 12 rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Nycza na stolice metropolitalną w Warszawie. Z tej racji na  Mszy świętej o godzinie 12.00, po modlitwie po Komunii świętej odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy. Polecamy naszego Pasterza modlitwom wiernych.
  3. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Misjonarz i Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek        25 II

O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi oraz o powołania kapłańskie i misyjne

Wtorek                 26 II

+ Stanisławę i Teodora Bromout