OGŁOSZENIA DZUSZPASTERSKIE

Sobota, Styczeń 26, 2019, 18:28

III Niedziela Zwykła

27 stycznia 2019

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godziny 17.00. O godzinie 18.00 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.  
  2. W tym tygodniu w sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – nazywane popularnie Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z liturgii Ofiarowania Pańskiego zostaną odprawione w kościele o godz. 7.30 i 18.00. Czyli Msza święta o godz. 18.00 nie będzie odprawiana z niedzieli. Na początku każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gromnic. Po Mszy świętej o 7.30 odmówimy Różaniec w intencji osób konsekrowanych, a szczególnie w intencji naszych Sióstr Rodziny Maryi – ponieważ Święto MB Gromnicznej jest świętem życia konsekrowanego. Wypada przypomnieć, że Gromnica jest symbolem Pana Jezus „Światłości ze Światłości”, jak również symbolem orędownictwa za nami Jego Matki. Dawniej podczas długich i srogich zim, gdy wilki zagrażały ludziom, zapalano gromnicę, aby prosić Maryję o obronę przed niebezpieczeństwem. Także czyniono w ten sposób podczas burz i nawałnic. Możemy zapalać Gromnicę w różnych grożących nam niebezpieczeństwach prosząc Maryję o ratunek. Gromnicę zapala się szczególnie przy konających, aby Maryja szczęśliwie przeprowadziła ich do wiekuistej światłości. Ten zwyczaj należy odnowić i pielęgnować. Po powrocie do domu 2 lutego możemy uczynić znak krzyża zapaloną Gromnica na górnej futrynie drzwi lub na belce podtrzymującej sufit – jeśli taka jest. Jest to znak naszej prośby o stałą opiekę Maryi nad naszym domem.  
  3. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wynagradzające za grzechy i zniewagi przeciw Eucharystii. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca. Tego też dnia kazania na Mszach świętych o godz. 9.30 i 12.00 wygłosi ks. profesor Mieczysław Nowak. Ksiądz Profesor odprawi Mszę święta o 12.00.  
  4. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny na styczeń. Do tygodnika Gości Niedzielny dołączona jest płyta CD z filmem „Bóg nie umarł”. Natomiast w Niedzieli jest wiele ciekawy artykułów m.in. o duchowym znaczeniu święta Ofiarowania Pańskiego, wywiad z abp Mieczysławem Mokrzyckim na temat sytuacji na Ukrainie, artykuły historyczne o odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
  5. Od dzisiaj rozpoczniemy w naszym kościele odmawianie po każdej Myszy świętej Modlitwy do świętego Michała Archanioła, która zaleca Kościołowi Papież Franciszek.    
  6. W powodu choroby, ostrego zapalenia zatok, musiałem przerwać kolędę. Jestem nadal na antybiotyku. Dlatego w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w kolędzie pomoże mi ks. Bogusław Jankowski, obecnie Dyrektor Domu Diecezjalnego w Skolimowie (mój przyjaciel z kapłańskiej wspólnoty Braterstwa Misji św. Teresy). Będziemy obydwaj chodzić, ks. Bogusław trochę więcej.   

28 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00 – Rozalin: (1 kapłan) ul. Młochowska druga cześć (rozpocznę do strony Młochowa), (2 kapłan) ul. Kolorowa (od końca ulicy w kierunku Młochowskiej)  

29 stycznia (wtorek) od godz. 16.00 – Rozalin: (1 kapłan) ul. Piaskowa, Parkowa, Zabytkowa, Rzewuskiej (w takiej kolejności, czyli od ul. Pisakowej...), (2 kapłan) Krakowiańska, Rekreacyjna, Wypoczynkowa

30 stycznia (środa) od godz. 16.00 – Rozalin: (1 kapłan) ul Kawalerska i Zajączka ( zacznie od Daniewic), (2 kapłan) ul. Pałacowa i Letniskowa

31 stycznia (czwartek) od godz. 16.00 – Rozalin: (1 kapłan) ul. Grzybowa, (2 kapłan) ul. Żytnia, Chmielna, Jagodowa (zacznie od ul. Żytniej)

01 lutego (piątek) od godz. 16.00 – Rozalin: ul. Migdałowa, Urocza, Rukoli (od ulicy Migdałowej)

02 lutego (sobota) od godz. 10.00 – Rodziny, których nie było lub które zostały pominięte proszę o zgłoszenia w zakrystii.

Proszę o pomoc w zawiezieniu mnie na kolędę, odwiezieniu i o ewentualne uwagi. 

Intencje Mszy św.

 

    Poniedziałek       28  I

7.00

 O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Piotra w rocz. urodzin i opiekę Matki Bożej na każdy dzień

 12.00

 Pogrzeb: + Maria Tucharz-Dobrosz

   Wtorek                 29 I

7.00

 Za parafian

Środa                    30 I

7.00

 + Józefę, Danielę Wujkowską, Wiesława Wujkowskiego, Wojciecha i Jerzego Orzechowskiego, Mariannę Milewską

  Czwartek               31 I 

7.00

 + Robert Buza intencja po pogrzebie od Matki Chrzestnej

  Piątek                     1 II

7.00

 + Za zmarłe Siostry i Krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu

18.00

 + Annę i Teodora Witkowskich, Józefa i Stefanię Przybylskich  

  Sobota                    2 II

    7.30

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Marii

18.00

 + Wandę, Kazimierza Kozieł, Janinę i Wacława Leszczyńskich Tomasza Skowronka

IV Niedziela Zwykła 
3 II

7.30

 W intencji osób konsekrowanych

9.30

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ewy

12.00

 + Marka Kunickiego


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz