Niedziela, Styczeń 13, 2019, 13:13

Niedziela Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pana Jezusa, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 9.30 młodzież serdecznie zaprasza koncert kolęd. Natomiast w sali na plebanii w tym samym czasie odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
  2. W przyszłą po Mszy świętej o godzinie 9.30 zapraszam na koncert kolęd, pastorałek i pieśni religijnych związanych z Bożym Narodzeniem w wykonaniu śpiewaczki p. Anny Krupińskiej, wykładowcy emisji głosu w instytucie organistowskim i muzyka p. Bogdana Sabały.
  3. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem J. E. Kazimierza Kardynała Nycza zostanie odprawione w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza przy Rynku Nowego Miasta w niedzielę, 20 stycznia o godzinie 15.00.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję osobom, które mi pomagały w minionym tygodniu kolędować, woziły, wszystkim, którzy przyjęli księdza i za składane ofiary.

14 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Urzut: Promyka, Polna, Olszowa (rozpocznę do ul. Olszowej, w kierunku do trasy).

15 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Daniewice i Przyjazna 43-47.

16 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Baletowa i Echa Leśne.

17 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Ekologiczna, Katowicka 293, Dobra..

18 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Bielińska, Jesienna, Wiklinowa, al. Katowicka numery nieparzyste (rozpocznę od ulicy Bielińskiej od strony Młochowa).

19 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Rozalin: ul. Młochowska od Siestrzeni do ulicy Przemysłowej i ul. Sarny (rozpocznę od ul. Młochowskiej od Siestrzeni).

21 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska druga cześć (rozpocznę do strony Młochowa)

Proszę o pomoc w zawiezieniu mnie na kolędę, odwiezieniu i o ewentualne uwagi.

Poniedziałek        14  I

Msza Pogrzebowa + Henryka Kalisiewicz

Wtorek                  15 I

O rozwój misji katolickich i o łaski dla misjonarzy